Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy anemii górników

Anemia górników inaczej zwana tęgoryjczycą, to zakażenie pasożytami z grupy nicieni, które dotyka w szczególności osoby pracujące w kopalniach, gdyż to właśnie w takich miejscach występują najbardziej sprzyjające warunki do ich rozwoju.

Zobacz również opis choroby: Anemia górników

Do zakażenia nicieniami może dojść zarówno przez kontakt ze skórą, jak i na skutek połknięcia. Co ważne larwy tego pasożyta wnikając przez skórę powodują wysypkę i zmiany skórne w postaci piekących pęcherzy.

Często zdarza się, że do zakażenia dochodzi w wyniku zjedzenia lub połknięcia jaj tęgoryjca. Istotne jest również, że objawy mogą przypominać symptomy awitaminozy, choroby beri-beri bądź śpiączki tropikalnej.

Pasożyty dostając się do układu pokarmowego człowieka powodują ubytek żelaza, wskutek czego dochodzi do rozwoju anemii, która objawia się:
  • zaburzeniami apetytu
  • zaparciami
  • częstymi biegunkami
  • przyspieszonym rytmem serca
  • zimną w dotyku skórą
  • zmęczeniem
  • osłabieniem
  • płytkim oddechem
  • krwotokami
  • obrzękami

 

Ważne jest również to, że pasożyty te żywią się krwią zakażonego człowieka, co może doprowadzić chorego do niedokrwistości, jak również wydzielają toskyny, które zatruwają organizm ludzki.

 

U dzieci choroba ta objawia się opóźnieniem rozwoju fizycznego i umysłowego. 

 

Niezwykle ważna w przypadku tej choroby jest szybka diagnoza, gdyż każdy kolejny dzień zwłoki, może przyczynić się do powstania dodatkowych uszkodzeń organizmu człowieka. Anemię górników można rozpoznać jedynie na podstawie wyników badań mikroskopowych kału na obecność jaj pasożyta. Jedynie wówczas lekarze mogą prawidłowo ocenić stan pacjenta, jak też zastosować skuteczne metody leczenia.

Zobacz również opis choroby: Anemia górników

Pasożyt odpowiedzialny za malarię zwyciężony dzięki zahamowaniu enzymu PNP

Nowe lekarstwo może zniszczyć najbardziej śmiertelną postać malarii, która zabija prawie 900 000 osób na świecie każdego roku, jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia. Głównie w Afryce subsaharyjskiej. Zasada? Zahamować enzym niezbędny pasożytowi Plasmodium do przeżycia. Nawet najwięksi złoczyńcy mają swoją pi... czytaj więcej

Objawy komorowego zaburzenia rytmu po zawale

Komorowe zaburzenie rytmu serca powstaje w wyniku zatrzymania pracy serca podczas trwania zawału, bądź gdy zaburzona zostanie znacznie praca serca . Dochodzi wtedy do arytmii komorowej, która w zależności od nasilenia może mieć skutki śmiertelne.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy