Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy nadmiernego pragnienia

Uczucie pragnienia jest naturalnym sygnałem, że organizm domaga się dowozu wody, którą utraciliśmy w trakcie pocenia się, wydalania produktów przemiany materii czy też oddychania. Zapotrzebowanie na wodę wynosi około 8 szklanek dziennie.

Zobacz również opis choroby: Nadmierne pragnienie

Zdarza się jednak również, że uczucie nadmiernego i ciągłego pragnienia jest sygnałem, że organizm choruje. Jeśli mamy do czynienia z nadmiernym pragnieniem, to objawy uzależnione są od przyczyn występującego zaburzenia:

1. Nadmierne pragnienie z towarzyszącym ostrym bólem w nadbrzuszu, przyspieszonym biciem serca, trudnościami w przełykaniu i krwistymi wymiotami - źródłem objawów prawdopodobnie jest ostre nadżerkowe zapalenie żołądka. W przypadku wspólnego pojawienia się tych objawów, należy niezwłocznie zadzwonić po karetkę.

2. Nadmierne pragnienie z częstomoczem, wysuszeniem skóry i zmęczeniem - prawdopodobną przyczyną tych objawów jest tzw. moczówka prosta. Kiedy objawy pojawią się i utrzymują należy udać się do lekarza.

3. Nadmierne pragnienie towarzyszące biegunce - te objawy najczęściej biorą się z odwodnienia spowodowanego biegunką. Nie należy wtedy jeść, warto pić małe ilości ciepłych płynów (woda, słaba herbata) przez pierwsze parę godzin trwania biegunki, potem zaś spożywać duże ilości - jeżeli biegunka utrzymuje się dłużej niż dwa dni u dorosłego człowieka, zgłosić się do lekarza.

4. Nadmierne pragnienie z towarzyszącymi objawami przeziębienia lub grypy - prawdopodobną przyczyną tego kompletu objawów jest wysoka gorączka. W przypadku gorączki zalecane jest spożywanie dużej ilości płynów.

5. Nadmierne pragnienie z towarzyszącymi zmianami w morfologii krwi - najbardziej prawdopodobnym źródłem tego połączenia objawów jest anemia. Jeśli mamy do czynienia z tym schorzeniem, należy zgłosić się do lekarza, a ponadto spożywać pokarmy bogate w żelazo.

Oczywiście jest to tylko kilka przykładów na to, jak niebezpieczne schorzenia sygnalizować może nadmierne pragnienie. Dlatego, jeśli warunki atmosferyczne bądź panujące w pomieszczeniu nie są przyczyną wystąpienia wzmożonej potrzeby spożywania płynów - zaobserwuj, czy organizm nie daje Ci innych sygnałów wskazujących na potencjalne schorzenie.

Zobacz również opis choroby: Nadmierne pragnienie

Myślisz, że masz kiepskie zdrowie? Twoje ryzyko demencji jest większe

Ludzie, którzy oceniają, że ich zdrowie jest marne, są blisko dwa razy bardziej zagrożeni rozwojem demencji, wyjaśnia nowe badanie, opublikowane w naukowym przeglądzie Neurology. czytaj więcej

Dieta bogata w białko może zwiększać ryzyko choroby nerek

Diety o wysokiej zawartości białka, takie jak diety Dukana są obecnie popularną alternatywą dla tradycyjnych diet z liczeniem kalorii. Jednak naukowcy z Uniwersytetu w Granadzie w Hiszpanii pokazali w testach na szczurach, że dieta bogata w białko zwiększa ryzyko kamieni nerkowych i innych chorób nerek.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy