Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy raka żołądka

Rak żołądka nie daje wczesnych objawów. Do objawów występujących najczęściej należą tzw. objawy niecharakterystyczne, czyli takie, które mogą występować w różnych stanach chorobowych. W związku z tym każdy taki objaw powinien być skonsultowany z lekarzem.

Zobacz również opis choroby: Rak żołądka

Do objawów takich zaliczamy:
  • bolesność w nadbrzuszu lub śródbrzuszu (objawy związane z naciekaniem innych organów przez raka żołądka)
  • brak apetytu (w wyniku zaniku błony śluzowej żołądka i obniżenia wydzielania kwasu solnego)
  • nudności i wymioty
  • uczucie pełności (spowodowane przeszkodą w opróżnianiu żołądka lub umiejscowieniem guza w części przedoddźwiernikowej)
  • smoliste stolce i niedokrwistość (spowodowane krwawieniem z guza do światła żołądka)
  • utratę masy ciała (utrudnienie w przyjmowaniu pokarmów oraz wyniszczenie nowotworowe tzw. kacheksja w zaawansowanej postaci choroby)
  • utrudnienia w połykaniu (rak umiejscowiony we wpuście żołądka i utrudniający przechodzenie pokarmu z przełyku do żołądka)
  • wymioty treścią krwistą (spowodowane krwawieniem z raka wpustu)
  • wymioty treścią fusowatą (spowodowane krwawieniem z guza umiejscowionego zazwyczaj w innych niż wpust częściach żołądka).
Objawy raka żołądka w późniejszych stadiach:

Typowe objawy w późniejszych stadiach raka żołądka to m.in.: niestrawność, nadkwaśność soku żołądkowego, odbijanie, poczucie pełności żołądka, utrata masy ciała i łaknienia, ból, nudności, trudności w połykaniu, niedokrwistość i obecność krwi w kale.

Według danych Zakładu Epidemiologii i Prewencji Nowotworów Centrum Onkologii - Instytut zachorowalność na raka żołądka w Polsce w roku 2007 wynosiła 3410 nowych zachorowań u mężczyzn oraz 1836 zachorowań u kobiet. Ilość zgonów w roku 2007 wynosiła odpowiednio 3583 u mężczyzn oraz 2027 zgonów u kobiet. Pod względem zachorowalności nowotwory żołądka znajdują się na 6 miejscu u mężczyzn oraz na 11 u kobiet. Rak gruczołowy żołądka jest 3 nowotworem złośliwym w kolejności pod względem umieralności u mężczyzn oraz 8 u kobiet. Współczynnik zachorowalności na 100.000 osób populacji w Polsce wynosi 18,9 u mężczyzn oraz 9,5 u kobiet.

Zobacz również opis choroby: Rak żołądka

American Cancer Society: pierwsze objawy raka, których nie można lekceważyć

Nikt nie chciałaby być zaskoczony diagnozą raka. Z przeprowadzonych badań przez American Cancer Society wynika jednak, że znaczna część osób dowiaduje się o swoim problemie zbyt późno, mimo tego, że organizm wysyłał sygnały ostrzegawcze w postaci pierwszych objawów.... czytaj więcej

Objawy nerwicy żołądka

Nerwicę żołądka można z całą pewnością zaliczyć do chorób cywilizacyjnych. Cierpi na nią coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, a dolegliwość jest trudna do zdiagnozowania i wyleczenia. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Profilaktyka

Ważne to sprawdzić swoje predyspozycje do rozwoju nowotworu i na tej podstawie wprowadzić odpowiednie działania profilaktyczne. Więcej info można znaleź...

30-01-2015 12:46

~Kulik

nowa metoda leczenia raka

zapraszam na strone http://tojefura.com/ aby wykonac test online na obecnosc raka w organizmie...

01-08-2011 19:11

~frodwar

info o raku żołądka

www.her2plus.pl...

08-02-2011 10:17

~sana

Dodaj komentarz

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy