Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy syndromu chińskiej restauracji

Syndrom chińskiej restauracji, inaczej nazywany chorobą Kwoka to zespół objawów pojawiających się na skutek spożycia potraw kuchni chińskich i azjatyckich.

Zobacz również opis choroby: Syndrom chińskiej restauracji

Pierwszy raz syndrom ten opisał dr. Robert Homan Kwok w 1968 roku w New England Journal of Medicine. Najczęstszymi objawami występującymi są mdłości, bóle głowy, pocenie się i zaczerwienienie.

Pojawia się także uczucie palenia i ucisk w górnej połowie ciała lub jamie ustnej. U niektórych osób może dojść do skurczy mięśni a nawet chwilowego paraliżu.

Objawy pojawiają się zazwyczaj w ciągu kilku godzin od spożycia posiłku. Utrzymują się od kilku, kilkunastu godzin do kilku dni.

Rzadko pojawiają się symptomy przypominające reakcje alergiczną mogące zagrażać życiu po spożyciu glutaminianu sodu, który według lekarzy może być przyczyną syndromu. Mogą pojawiać się bóle w klatce piersiowej, opuchlizna gardła czy trudności w oddychaniu i kaszel.

Objawy zazwyczaj przechodzą samoistnie. Zaleca się picie dużej ilości wody, aby jak najszybciej pozbyć się z organizm glutaminianu sodu. Interwencja lekarska konieczna jest w przypadku, gdy u chorego pojawiają się potencjalnie zagrażające życiu objawy.

Zobacz również opis choroby: Syndrom chińskiej restauracji

Objawy syndromu chorego budynku

Syndrom chorych budynków jest kombinacją różnych dolegliwości zdrowotnych wynikających z przebywania w konkretnym pomieszczeniu, w określonym miejscu. Dolegliwości są tym silniejsze im dłużej przebywa się w pomieszczeniu. Wiadomo również, że większość objawów mija po wyjściu z budynku.... czytaj więcej

Objawy syndromu pustego gniazda

Syndrom pustego gniazda nie jest klasyfikowany jako choroba, jednak syndrom może objawiać się dolegliwościami psychicznymi i schorzeniami natury fizycznej. Nie każdy doświadcza objawów syndromu pustego gniazda. Nie pojawia się on u osób, które są w stanie zaakceptować ten etap w swoim życiu.... czytaj więcej

Syndrom jelita drażliwego: medytacja łagodzi ból

Praktykowanie medytacji w pełnej świadomości ma pozwalać na łagodzenie bólów oraz innych objawów związanych z zespołem jelita wrażliwego. Tak przynajmniej wynika z małego badania amerykańskiego, przeprowadzonego na 75 kobietach w wieku od 19 lat do 71 lat, podczas którego porównano skutki działania dw&o... czytaj więcej

Objawy Syndromu KZ

Syndrom KZ to zespół zaburzeń psychicznych, na które cierpią byli więźniowie obozów koncentracyjnych oraz ludzie prześladowani politycznie, którzy przeżyli reżimy totalitarne. Dzisiaj szerzej opisuje się tę chorobę, uznając ją jako przejaw PTSD, czyli zespołu stresu pourazowego.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy