Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy wągrzycy

Wągrzyca to choroba, którą wywołują larwy tasiemca uzbrojonego. W połowie przypadków schorzenie to przebiega bezobjawowo, a wystąpienie objawów oraz ich natężenie zależy w dużej mierze od miejsca i ilości wągrów, jak też od reakcji organizmu zarażonego człowieka na pasożyta.

Zobacz również opis choroby: Wągrzyca

Pasożyty mogą lokalizować się w różnych miejscach na ciele człowieka, a w pierwszej kolejności zaalarmować mogą takie symptomy jak:

  • utrata wagi,
  • anemia,
  • ogólne zmęczenie,
  • bóle brzucha, bóle
  • zawroty głowy,
  • brak apetytu.

Istotne jest również to, że choroba może rozwijać się w ośrodkowym układzie nerwowym. Wówczas objawy mogą być bardzo podobne do dolegliwości wskazujących na zapalenie opon mózgowych. Do typowych objawów zalicza się zatem przede wszystkim drgawki, wodogłowie oraz objawy nadmiernego ciśnienia śródczaszkowego, ktore z kolei może dawać objawy w postaci: wymiotów, zaburzeń widzenia oraz bólów głowy.

Wągrzyca mózgu objawia się objawami ogniskowymi ze strony układu nerwowego, jakimi  są napady padaczkowe czy zaburzenia w ogólnym zachowaniu chorego. U dzieci objawami wągrzycy mogą być nagłe bóle brzucha, mdłości i wymioty, kłopoty z aktywnością ruchową, osłabienie, chudnięcie czy wolniejszy wzrost.

Warto wiedzieć, iż choroba ta może przebieg z okresami zaostrzeń stanu chorobowego, jak też remisji. By zdiagnozować schorzenie należy wykonać szereg badań specjalistycznych, jednakże warto to zrobić, gdyż tasiemiec może wywołać ogromne szkody w organizmie ludzkim. Dlatego też tak ważne jest jego wykrycie i wyeliminowanie z ciała człowieka.

Zobacz również opis choroby: Wągrzyca

Myślenie o ćwiczeniach pomoże wzmocnić mięśnie

Dla niektórych osób utrzymanie dyscypliny w chodzeniu na siłownię to tylko połowa drogi do utrzymania kondycji. Jednak nowe badania sugerują, że już samo myślenie o uprawianiu sportu może wzmocnić mięśnie a nawet pobudzać je do wzrostu. czytaj więcej

Mózg może rekompensować sobie straty wywołane Alzheimerem

Ludzki mózg może naprawić pewne wczesne zmiany wywołane chorobą Alzheimera ? pokazują badania Nature Neuroscience. Analizy wykazały dodatkową aktywność pewnych obszarów mózgu u niektórych ludzi. Aktywność ta pozawala zachować władzę umysłową, mimo zachodzących w mózgu zmian.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy