Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zapalenia dróg żółciowych

Zapalenie dróg żółciowych jest przewlekłą chorobą wątroby, wywołanej zastojem żółci w drogach żółciowych. Ciężko się przed nią uchronić zważywszy na to, że nie do końca wiadomo co ją wywołuje, i tak samo ciężko jest ją wyleczyć. Całkowite wyleczenie jest właściwie niemożliwe.

Zobacz również opis choroby: Zapalenie dróg żółciowych

Warto wiedzieć czym tak naprawdę charakteryzuje się zapalenie dróg żółciowych, aby w odpowiednim momencie, nie zbyt późno, udać się do lekarza i zacząć łagodzić symptomy.

Zapalenie dróg żółciowych jest chorobą podstępną, objawiającą się powoli, symptomami, które mogą w pierwszej chwili kojarzyć się nam z czymś zupełnie innym. Nie zdając sobie sprawy, że mamy do czynienia z czymś tak poważnym, pozwalamy tym samym chorobie się rozwijać, lecząc objawy, a nie ich przyczynę. Choroba bardzo długo rozwija się w naszym ciele bezobjawowo, by potem zaatakować ze zdwojoną siłą.

Czyżby przeziębienie?

Osłabienie, utrata masy ciała i nadmierna senność, to przede wszystkim symptomy jesiennego przeziębienia dla większości z nas. Zdarza się nawet tak, że je bagatelizujemy, twierdząc, że same miną po kilku dniach. Nic bardziej mylnego! Dreszcze i utrata apetytu to pierwsze sygnały wielu schorzeń, a aby dowiedzieć się z czym dokładnie mamy do czynienia, należy udać się na rutynowe badania, by zyskać pewność i spokój.
Zazwyczaj do osłabienia organizmu, dreszczy i senności dochodzą nieco później wymioty i nudności, których przyczyn nie umiemy wyjaśnić.

Co więcej?

Istnieje dodatkowa lista symptomów, które świadczą o tym, że nasza wątroba znajduje się w tarapatach. Są to:

  • świąd skóry ? w połączeniu z dreszczami i utratą wagi, nadmierną sennością może być oznaką zapalenia. Jest wyjątkowo uciążliwy w czasie snu, wręcz go nam uniemożliwia, sprawiając, że nie możemy oprzeć się pokusie drapania coraz to innych miejsc na naszym ciele. W efekcie możemy być rozdrażnieni, niewyspani i odczuwać niepokój. U większości pacjentów świąd poprzedza wystąpienie żółtaczki, która jest bardzo późnym objawem choroby.
  • ból w prawym podbrzuszu ? pacjenci często skarżą się na bół w okolicy prawego podbrzusza, odczuwają związany z tym dyskomfort, bardzo ciężko jest im skupić swoją uwagę na czymś innym, ponieważ ból może się nasilać z czasem. Ból prawego podbrzusza występujący w połączeniu z gorączką i żółtaczką jest jednoznacznym sygnałem dla lekrzy, że mamy do czynienia z zapaleniem dróg żółciowych.

Zobacz również opis choroby: Zapalenie dróg żółciowych

Objawy pierwotnego stwardniejącego zapalenia dróg żółciowych

Pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych jest przewlekłą chorobą wątroby, w której dochodzi do zastoju żółci w drogach żółciowych, na skutek postępującego włóknienia, niszczenia i zwężenia wewnątrzwątrobowych i zewnątrzwątrobowych dróg żółciowych.... czytaj więcej

Objawy dyskinezy dróg żółciowych

Dyskinezę dróg żółciowych definiuje się jako zaburzenia czynności ruchowej dróg żółciowych. Choroba ta jest najczęściej spotykana u kobiet. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy