Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zespołu dźwigacza odbytu

Zespół dźwigacza odbytu jest jedną z najbardziej krępujących chorób z którymi człowiek ma do czynienia. Pomimo tego, że powoduje uczucie wstydu nie można go lekceważyć, gdyż nieleczony może spowodować poważne zdrowotne konsekwencje.

Zobacz również opis choroby: Zespół dźwigacza odbytu

Głównym objawem zespołu dźwigacza odbytu jest oczywiście narastający ból w okolicach odbytu. Z czasem zaczyna on promieniować również na dolną część kręgosłupa. Boleści mogą być odczuwane w pośladkach, a nawet udach.

Z każdym dniem ból narasta. Zazwyczaj pojawia się on w momencie kiedy chory zbyt długo zajmuje pozycje siedzącą. Atak boleści przeważnie jest jednorazowy, jednakże może trwać nawet do dwudziestu minut.

U większości osób, które borykają się z powyższą chorobą ból pojawia się  po lewej stronie odbytnicy.

Największe uczucie dyskomfortu pojawia się w momencie kiedy chorzy podczas oddawania kału zaczynają odczuwać zagnieżdżenie w swojej odbytnicy piłki. W związku z tym osoby cierpiące na zespół dźwigacza mogą mieć problemy z wydalaniem się oraz dolegliwością bólowym mogą towarzyszyć liczne zaparcia. U niektórych choroba objawia się problemem związanym z nietrzymaniem stolca.

Jeżeli zauważymy któryś z wyżej wymienionych objawów powinniśmy natychmiast udać się do lekarza, gdyż nasz ból w okolicach odbytu może wskazywać na zespół dźwigacza. Powyższa choroba może zagrażać nie tylko zdrowiu, lecz nawet doprowadzić do śmierci chorego.

Zobacz również opis choroby: Zespół dźwigacza odbytu

Objawy wypadania odbytu i odbytnicy

Pierwszymi objawami wypadania odbytu lub odbytnicy są ich przemieszczenia po oddaniu stolca. Na dalszym etapie rozwoju choroby wypadnięcie zdarza się nawet z powodu kichnięcia lub kaszlu. Kiedy odbyt lub odbytnica pozostaje na stałe na zewnątrz otworu odbytu, jest to objaw, który świadczy o zaawansowanym stadium choroby.... czytaj więcej

Stałe bóle odbytu

Bóle odbytu odczuwane stale niezależnie od okoliczności mogą być objawem kilku chorób dotyczących odbytu ale i także konsekwencją chorób gruczołu krokowego. W zależności od rodzaju schorzenia stałe bóle odbytu mogą być uciskające i dodatkowo towarzyszyć im może uczucie naprężenia.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Jak poradziłam sobie z bólem

Kontakt ze mną na gg: 2808281. Witam. Zanim zdiagnozowano u mnie ten przypadek, minęło dość sporo czasu. Opiszę jak to ze mną było i jakie leki mi pomog...

18-06-2013 12:12

~Sylwia

Dodaj komentarz

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy