Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy nowotworu jamy ustnej

Objawy raka jamy ustnej w początkowych stadiach są niezauważalne. Pacjenci nawet gdy zauważą niepokojące sygnały, bagatelizują je badź zrzucają na inne choroby. Do lekarza zwracają sie głównie pacjenci z widocznymi juz objawami.

Zobacz również opis choroby: Nowotwór jamy ustnej

Rak jamy ustnej należy do najłatwiej zauważalnych nowotworów. Wykryty stosunkowo wcześnie jest stosunkowo łatwy do wyleczenia.

Jakie sygnały powinny nas zaniepokoić?

Nasze ciało wysyła nam wiele znaków, które powinny nas  skonić do podjęcia działań. Zmiany pojawiające na na wargach i języku są oznaką rozwijającej sie choroby.

Jeśli pomimo leczenia środkami antyseptycznymi zmiany są oporne na lecznie, należy jak najszybciej skontakować się z lekarzem.

Pacjenci często jednak bagatelizują pierwsze symptomy choroby. Po pomoc lekarską zwracają sie dopiero po zaobserowaniu innych poważniejszych dolegliwości.

Jedną z nich jest pojawienie sie widocznego guza. W przypadku raka języka znajduje się on na jego bocznej powierzchni, a w przypadku raka wargi zajmuje czerwień wargową.

Innymi towarzyszącymi symptomami jest silny ból, który ma charakter stały. Nie mija mimo stosowania środków uśmierzających.Pojawia się też ślinotok, krwawienie z jamy ustnej oraz nieprzyjemny zapach z ust.

Czesto pojawia się też szczękościsk jako skutek naciekania okolicznych mięśni.

Ważną cechą nowotworu złośliwego jest zdolność do przerzutów. Pacjenci często zwracają się do lekarza po zaobserwowaniu powiększenia węzłów chłonnych szyi, co świadczy o wystapieniu przerzutów.

Zobacz również opis choroby: Nowotwór jamy ustnej

Objawy raka tarczycy

Rak tarczycy to nowotwór złośliwy wywodzący się z komórek nabłonka pęcherzykowego lub z komórek okołopęcherzykowych. Od lat czterdziestych dwudziestego wieku rak tarczycy jest uleczalny w 95%. Jest to wybitnie leniwy nowotwór, rosnący bardzo powoli.... czytaj więcej

Język geograficzny - rumień wędrujący języka

Język geograficzny nazywany jest również rumieniem wędrującym języka. Jest to łagodne zapalenie języka. Tego typu zmiany mogą mieć podłoże genetyczne i nie wymagają leczenia. Język wędrujący może też być objawem choroby. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy